Достапни линкови

logo-print

Се урна авион во Уганда


Цивилната авијација на Уганда соопшти дека авион во пламен се урнал во езерото Викторија само што полетал од меѓународниот аеродром Ентебе во близина на главниот град Кампала. При тоа загинале 10 лица, меѓу кои тројца армиски офицери од Бурунди. Авионот летал за Могадишу – Сомалија и носел дел од мировните сили на Африканската Унија.
XS
SM
MD
LG