Достапни линкови

logo-print

Експлозии во Чингаи каде што живеат многу тибетанци


Два полициски автомобили се оштетени во експлозии изутрината во западната кинеска провинција Чингаи во која живеат голем број тибетанци, јавија кинеските медиуми. Официјалнио не се знае причината за екслпозијата, но пред тоа имаше судири меѓу неколку луѓе и силите за безбедност кога полицијата се обидела да провери камион натоварен со дрва.
XS
SM
MD
LG