Достапни линкови

logo-print

Министерот за одбрана Коњановски престојува во БиХ


Делегација на Министерството за одбрана на Република Македонија предводена од министерот Зоран Коњановски денеска ќе престојува во еднодневна посета на Сараево, на покана од министерот за одбрана на Босна и Херцеговина Селмо Цикотиќ. Коњановски во кампот Бутмир ќе го посети македонскиот медицински тим во мисијата АЛТЕА, по што ќе положи цвеќе на споменикот на загинатите мировници во хеликоптерската несреќа од минатата година.
XS
SM
MD
LG