Достапни линкови

logo-print

Најголем пад на светската економија по Втората светска војна


Светската банка предвидува дека економијата годинава ќе доживее најголеми удари по Втората светска војна. Од институцијата предупредуваат дека земјите во развој ќе се соочат со загуби во висина од 700 милјарди долари.
XS
SM
MD
LG