Достапни линкови

logo-print

Качински верува дека САД ќе градат ракетен штит во Полска


Полскиот претседател Лех Качински изјви дека верува оти Соединетите Држави се посветени на договорот за изградба на дел од антиракетениот штит во Полска. Во интервју за една полска телевизија, Качински изјави запирањето на реализацијата на проектот поради подобрување на односите на САД со Русија, би бил непријателски гест кон Полска.
XS
SM
MD
LG