Достапни линкови

logo-print

Најмалку 28 лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад во Багдад


Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 50 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во Багдад. Како што соопшти ирачката полиција, бомбашот самоубиец ја активирал бомбата пред влезот на една полициска академија во градот, пред која биле собрани повеќе регрути и полициски офицери.
XS
SM
MD
LG