Достапни линкови

logo-print

Палестинскиот премиер Салам Фајед си поднесе оставка


Палестинскиот премиер Салам Фајед си поднесе оставка од функцијата, со што се отвара патот за создавање на влада на ,,национален консензус“ во рамки на напорите за помирување со радикалното движење Хамас. Како што е наведено во соопштението од неговиот кабинет, тој ќе се повлече од премиерското место ,,штом биде формирана владата на национален консензус до крајот на месецов.“
XS
SM
MD
LG