Достапни линкови

logo-print

Иран сака да соработува за Авганистан


Иран соопшти дека би ја разгледала американската покана за учество на средба посветена на Авганистан. Ако Америка и Европските земји не поканат, ние ке ја разгледаме со пристап дека сме готови да помогнеме во Авганистан, изјави владиниот портпарол Голомхосеин Елхан. Конференција за Авганистан би требало да се одржи на 31 Март.
XS
SM
MD
LG