Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон во посета на Турција


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Анкара во цел да ги обнови односите со НАТО партнерот Турција кои беа нарушени околу американската инвазија на Ирак. Клинтон во Ирак пристигна од Женева каде што се состана со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. По на нивната прва средба тие изразија надеж во нова ера во американско – руските односи.
XS
SM
MD
LG