Достапни линкови

logo-print

Европската банка ги намали каматните стапки


Европската централна банка денеска ја намали каматната стапка за половина процент и сега таа изнесува еден запирка пет насто. Во исто време, Банката на Англија ја спушти каматната стапка на само половина процент. До ова доаѓа како одговор на се полошите економски вести во Европската Унија. За економистите ваквите потези беа очекувани.
XS
SM
MD
LG