Достапни линкови

logo-print

Дополнителни сили поради тензии на Тибет


На Тибет растат тензиите пред одбележувањето на 50 годишнината од неуспешното востание против кинеската власт на 10 Март 1959 година. Како што јавуваат медиумите, властите стравувајки од немири од приврзаниците на Далај Лама побарале распоредување дополнителни безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG