Достапни линкови

logo-print

Киргистан ги протерува сите сојузнички војници од базата Манас


Парламентот на Киргистан денеска гласаше за протерување на војниците од преостаните американски сојузници во воената база Манас, главен пункт за снабдување на сојузничките сили во Авганистан. Пратениците едногласно се изјаснија за откажување на договорите со повеќе држави кои ја користеа таа база. Киргистан во минатиот месец ги протера американските војници од Манас.
XS
SM
MD
LG