Достапни линкови

logo-print

Словенечкиот премиер Пахор во Белград


Премиерот на Словенија Борут Пахор престојува во еднодневна посета на Србија. Тој покрај средбите со неговиот домаќин премиерот Мирко Цветковиќ и со шефот на државата Борис Тадиќ ќе учествува на српско словенечкиот бизнис форум. Се очекува на средбите посебен акцент да биде ставен врз билатералните односи кои беа нарушени откако Љубљана ја призна независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG