Достапни линкови

logo-print

Медведев бара истрага за нерегуларностите на изборите


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска побара истрага во врска со наводите за нерегуларнсоти на минатонеделните локални избори во таа земја. Руската владеачка партија на изборите ја зацврсна својата позиција, но опозициските партии изразија незадоволство поради изборни измами.
XS
SM
MD
LG