Достапни линкови

logo-print

Украина во целост ја ислпатила сметката за гас


Украинската енергетска компанија Нафтогас соопшти дека во целост му ја исплатила испораката на гасот на рускиот гигант Гаспром за февруари, пред утврдениот краен рок.Преходно рускиот премиер Владимир Путин предупреди дека Русија повторно ке ја прекине испораката на гасот кон Украина доколу таа земја до 7 ми март не ја плати својата сметка на руската енергетска компанија Газпром.
XS
SM
MD
LG