Достапни линкови

logo-print

Русија повторно се заканува со прекин на испораката на гасот


Рускиот премиер Владимир Путин предупреди дека Русија повторно ке ја прекине испораката на гасот кон Украина доколу таа земја до сабота оваа недела не ја плати својата сметка на руската енергетска компанија Газпром. Газпром претходно изрази загриженост дека акцијата на украинската служба за безбедност во седиштето на компанијата Нафтогас може да ја искомплицира можнсота Украинската компанија да плати 400 тини милиони долари до 7 ми март.
XS
SM
MD
LG