Достапни линкови

logo-print

Со булдожер врз полициско возило


Еден палестинец кој управувал со булдожер бил убиен денеска во Израел откако претходно тој удрил во празен автобус и во полициско возило. Возачот на булдожерот по ова бил застрелан од еден од полицајците додека двајца други полицајци биле ранети кога булдожерот удрил во нивното возило. Полицијата го опиша инцидентот како терористички напад.
XS
SM
MD
LG