Достапни линкови

logo-print

Во Судан подршка за обинетиот претседател Омар ал Башир


Над 5 илјади лица протестираа во Картум поради меѓународното барање за апсење на Претседателот на Судан, Омар ал Башир обвинет за воен криминал. Претседателот Башир, кој се товари пред Меѓународниот суд, за злочин против хуманоста односно за кампањата на убиства, силувања во суданскиот регион Дарфур, изјави дека станува збор за заговор против Судан.
XS
SM
MD
LG