Достапни линкови

logo-print

Експропријација на приватна компанија во Венецуела


Претседателот на Венецуела Уго Чавез нареди да биде превземена контролата врз фабриката за ориз на американскиот гигант Каргил. Според Чавез компанијата не го дистрибуирала оризот по цените што ги определила владата. Тој уште вчера се закани со експропријација на оваа приватна компанија.
XS
SM
MD
LG