Достапни линкови

logo-print

Браун го повика Иран да ја суспендира нуклеарната програма


Британскиот премиер Гордон Браун во денешното обракање на заедничката седница на двата дома на американскиот конгрес го повика Иран да ја суспендира својата нуклеарна програма Браун изјави дека Содинетите држави и Британија се подготвени да ја свртат светската заедница кон Иран доколку претстне да се закнува врз мирот. Британскиот премиер се осврна и на светската економска криза изјавувајки дека протекционизмот ги прави државите ранливи на кризата.
XS
SM
MD
LG