Достапни линкови

logo-print

НАТО не подготвува намалување на трупите на Косово


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер соопшти денеска во Брисел дека не се подготвува намалување на трупите на Кфор на Косово.Во соопштението издадено во седиштетот на НАТО се наведува дека таква одлука ке биде донесена само ако атланските сојузници се уверени дека можното намлување на КФОР нема да ја загрози безбедноста на Косово ".
XS
SM
MD
LG