Достапни линкови

logo-print

Барак Обама објави план за кратење трошоци на владата


Американскиот претседател Барак Обама денеска објави нацрт план за спасување на десетици билиони долари годишно преку кратење на непотребните владини трошоци. Планот е особено концетриран врз трошењето на Пентагон и првични чекори почна да презема министерот за одбрана Роберт Гејтс за ревизија на воените снабдувања. Целта на планот е заштеда на 40 милијарди долари годишно.
XS
SM
MD
LG