Достапни линкови

logo-print

Експлозии пред американска база во Авганистан


Американски официјални претставници соопштија дека во две екпсплозии пред главната американска база во Авганистан денеска биле повредени неколку лица. Една од експлозиите пред базата во Баграм била предизвикана од автомобил бомба, а другата од самоубиствен напад. Ниту еден америкнаски војник не настардал но повредени се тројца вработени во базата во Кабул.
XS
SM
MD
LG