Достапни линкови

logo-print

Британскиот премиер Браун ќе се обрати во американскиот Конгрес


Британскиот премиер Гордон Браун денеска ќе има обраќање на заедничката седница на двата дома на американскиот Конгрес. Тој ќе биде петтиот британски премиер кој им се обраќа на американските конгресмени. Се очекува Браун да се изјасни против протекционизмот во справувањето со глобалната економска криза. Премиерот Браун беше првиот европски лидер кој во Вашингтон се сретна со претседателот Обама.
XS
SM
MD
LG