Достапни линкови

logo-print

Потпретседателот на САД Бајден во идната недела во Брисел


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден планира да го посети седиштето на НАТО во Брисел во идната недела. Главна тема на разговорите, како што објави Белата куќа, ќе биде идниот сојузнички ангажман во Авганистан и Пакистан. Предвидено е Бајден во Брисел да има средби и со претставници на Европската унија.

XS
SM
MD
LG