Достапни линкови

logo-print

Бајден следната недела ќе го посети НАТО


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден планира да ги посети штабовите на НАТО следната недела. Белата куќа соопшти дека Бајден ќе патува во Брисел на средба со Северноатлантскиот Совет кој го сочинуваат 26-те земји членки на НАТО. Според најавите Бајден ќе разговара и со американските сојузници околу ситуацијата во Авганистан и Пакистан, по што ќе поднесе извештај кај претседателот Обама.
XS
SM
MD
LG