Достапни линкови

logo-print

Британскиот премиер Гордон Браун на средба со Барак Обама


Британскиот премиер Гордон Браун денеска во Вашингтон ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама. На средбата ќе се разговара за актуелната економска криза и прашањата што ќе бидат разгледувани на Самитот на Г- 20 во Лондон, што ќе се одржи на 2 април.
XS
SM
MD
LG