Достапни линкови

logo-print

Медведев ја завршува дводневната посета на Шпанија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ја завршува дводневната посета на Шпанија. Тој денеска ќe оствари втора средба со шпанскиот премиер Хозе Луис Запатеро. Тема на разговорите се односите на Русија со ЕУ и НАТО, како и економската криза и билатерални прашања.
XS
SM
MD
LG