Достапни линкови

logo-print

ЦИА уништувала ленти од испрашувања на осомничени за тероризам


Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама соопшти дека ЦИА уништила 92 видео ленти од испрашувањата на осомничени за тероризам, многу повеќе отколку што претходно беше признато. Прессекретарот на Белата Куќа Роберт Гибс изјави дека Обама е посветен на ставање крај на тортурата, но и на заштитата на американските граѓани.
XS
SM
MD
LG