Достапни линкови

logo-print

Кетлин Себелиус нов американски министер за здравство


Американскиот претседател Барак Обама и формално ја номинираше Кетлин Себелиус за министер за здравство во неговата администрација. Себелиус до сега беше гувернер на Канзас. Номинацијата доаѓа откако претходниот избор на Обама за позицијата Том Дашл беше принуден да се повлече поради неплатени даноци.
XS
SM
MD
LG