Достапни линкови

logo-print

Хрватска идната недела ќе одлучи дали прифаќа посредништво на ЕК


Хрватскиот државен врв денеска се договори да го одложи за една недела носењето одлука за тоа дали Загреб се согласува за посредување на Европската Комисија во спорот со Словенија. Премиерот Иво Санадер по состанокот изјави дека е решено да се формира работна група која до идниот понеделник би требало да изработи писмен извештај дали Хрватска прифака посредништво.
XS
SM
MD
LG