Достапни линкови

logo-print

Протест во МитровицаВработените во српските правосудни органи денеска ги блокираа приодите кон окружниот суд во северниот дел на Митровица,со што го спречија одржувањето на првото судење во организација на ЕУЛЕКС. Вработените во правосудните органи бараат пред отворањето на судот да се разреши дилемата што ќе работи ЕУЛЕКС, чии закони ќе применува и кого ќе претставува.
XS
SM
MD
LG