Достапни линкови

logo-print

Состанок на Меѓународната агенција за атомска енергијаПрвиот човек на Меѓународната агенција за атомска енергија Мохамед Ел Бардеј го повика Иран да ја одблокира безизлезната ситуација во врска со својата нуклеарна програма. На денешниот состанок во Виена Ел Барадеј го повика и Дамасак да се изјасни во врска со сомневањата дека Сирија има нуклеарно оружје. На разговорите во наредните пет денови ќе стане збор и за одржувањето избори за наследник на Барадеј кој си заминува од функцијата во ноември.
XS
SM
MD
LG