Достапни линкови

logo-print

Помош на американската влада за АИГ


Американската влада објави дека ќе издвои 30 милијарди долари помош за Американскиот осигурителен гиганат Еј Ај Џи. До ова доаѓа во време кога Американската осигурителна група денеска објави дека има загуба од 61,7 милијарди долари во првото тримесечје од годината што претставува најголема загуба во американската корпоративна историја.
XS
SM
MD
LG