Достапни линкови

logo-print

Пакистанските киднапери со нов рок


Пакистански киднапери се заканија дека ќе го убијат претставникот на Обединетите нации Џон Солецки доколку за четири дена не бидат задоволени нивните барања. Фронтот за ослободување на Балучистан, меѓу другото, бара и ослободување на илјада луѓе кои сега биле во затвор. Американецот Солецки кој е шеф на канцеларијата за бегалци во Балучистан бил киднапиран пред еден месец.
XS
SM
MD
LG