Достапни линкови

logo-print

Убиен шефот на Генералштабот на Гвинеа Бисао


Шефот на генералштабот на Гвинеа Бисао генерал Батиста Тагме На Ваи бил убиен во вчерашниот напад во главниот град Бисао, јавуваат агенциите, наведувајќи дека во експлозијата што се случила во зградата на генералштабот имало и петмина повредени. Оваа западноафриканска држава често е потресувана со воени удари и политички немири откако стана независна од Португалија пред дваесет и пет години.
XS
SM
MD
LG