Достапни линкови

logo-print

Заврши лидерската средба


Во Клубот на пратениците во Скопје попладнето заврши средбата лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА, Груевски, Заев, Ахмети и Тачи,посветена на аспектите потребни за одвивање на претстојните избори во фер и демократска атмосфера. Груевски изјави дека е охарбрен дека се преземени сите политички и институционлни подготовки изборите да бидат фер и демократски, а лидерската средба пред време ја напушти лидерот на ДПА Мендух Тачи во знак на како што рече револт од одложуавњето на судските спорови за активисти на ДУИ.
XS
SM
MD
LG