Достапни линкови

logo-print

Тензии во ПакистанПакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани побара смирување на тензиите по протестите до кои дојде откако судот донесе забрана за учество на најголемата опозициска партија на претстојните избори. Учесниците на протестите бараат од поранешниот премиер Наваз Шариф, кој ја предводи втората најголема партија во Пакистан, да повика на вооружен бунт откако Судот во минатата недела му забрани да се појавува во јавност.

XS
SM
MD
LG