Достапни линкови

logo-print

Договор за економска заедницаЛидерите на државите од југоисточна Азија денеска на Тајланд на Годишниот Самит на Асоцијацијата на земјите од југоисточна Азија разговараат за спроведување на планот за формирање економска заедница во регионот, по примерот на Европската Унија и за соочувањето со светската економска криза. На Самиот утре треба да биде потпишан договор за енергетска безбедност кој на земјите од југоисточна Азија во време на криза треба да им овозможи купување нафта по пониска цена.
XS
SM
MD
LG