Достапни линкови

logo-print

Освоено упориште на талибанците во Авганистан


Пакистанскиот генерал Тарик Кан изјави дека владините сили ги победиле талибанските милитанти во едно од нивните главни упоришта во близина на границата со Авганситан. Според него, талибанците биле победени по едногодишните борби за контрола врз регионот Баџур.


XS
SM
MD
LG