Достапни линкови

logo-print

Немири на Тибет


Кинеските власти соопштија денеска дека еден човек во свештеничка облека се самозапалил, потврдувајќи дека во Тибет имало немири. Според некои новински извештаи, полицијата пукала врз протестантите и притоа убила еден од нив.
XS
SM
MD
LG