Достапни линкови

logo-print

Американски војник осуден за убиство во Ирак


Воениот суд во американската држава Кентаки го прогласи за виновен офицерот Мајкл Бехена за убиство на еден ирачки затвореник во мај минатата година. Бехена тврдел дека тој тоа го сторил во самоодбрана, но тоа не било уважено од судот.
XS
SM
MD
LG