Достапни линкови

logo-print

Нова лидерска средба во недела


Премиерот Никола Груевски денеска испрати писмо до лидерите на СДСМ, ДУИ и ДПА, Зоран Заев, Али Ахмети и Мандух Тачи, со кое ги поканува на нова заедничка средба во недела во Клубот на пратениците во Скопје. Цел на средбата на лидерите на четирите најголеми парламентарни партии се престојните избори и сите аспекти за нивно одвивање во фер и демократска атмосфера.
XS
SM
MD
LG