Достапни линкови

logo-print

ЕУ со финансиска помош за Појасот Газа


Европската комисија денеска објави дека е подготвена да донира четиристотини триесет и шест милиони евра како помош за обновување на Појасот Газа. Во соопштението се додава дека оваа помош ќе биде дадена на меѓународната донаторска конференција што треба да се одржи во идната недела.
XS
SM
MD
LG