Достапни линкови

logo-print

Меркел повикува на надминување на споровите на Балканот


Германскиот канцелар Ангела Меркел ги повика политичарите од Западен Балкан да ги надминат меѓусебните несогласувања во корист на подобра иднина за своите народи и евроинтеграцијата на регионот. ,,Западниот Балкан е полн со отворени билатерални спорови кои им штетат на добрососедските односи и ја нарушуваат стабилноста на регионот, оцени Меркел.
XS
SM
MD
LG