Достапни линкови

logo-print

Генералниот секретар на ОН во посета на Танзанија


Генералниот секретар на ООН Бан Ки Мун во текот на посетата на Танзанија, во рамките на африканската турнеја, апелираше за воспоставување мир во африканските земји који се потресене од конфликти. Бан Ки мун рече дека насилството мора да заврши во Сомалија, Демократска република Конго и во Судан и ги повика развиените земји да и помогнат на Африка поради проблемите кои што ги носат климатските промени и светската економска криза.
XS
SM
MD
LG