Достапни линкови

logo-print

Нови правила за Вол Стрит


Американскиот претседател Барак Обама побарал детална ревизија на работењето на Вол Стрит, оценувајки дека се потребни големи промени за да се избегне повторување на финансиската криза. Обама изјави дека пазарот во 21-от век не може да се раководи од регулатива од 20-тиот век.
XS
SM
MD
LG