Достапни линкови

logo-print

Косовска делегација во посета на САД


Косовска делегација предводена од претседателот Фатмир Сејдиу и премиерот Хашим Тачи престојува во посета на Вашингтон, по повод годишнината од прогласувањето на независноста на Косово. Тие денеска ќе се сретнат со американскиот државен секретар Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG