Достапни линкови

logo-print

Доха: Американски командант бара од Иран да престане со поддршката на екстремистички групи во Ирак


Американскиот командант за Блискиот Исток,генералот Дејвид Петреус побара од Иран да престане да ги подржува екстремистичките групи кои оперираат во Ирак. Петреус ова го кажа на американско исламистичкиот светски форум во Катар,додавајки дека Вашингтон сака да види потврда оти Иран планира да соработува и да ги подобри врските со Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG