Достапни линкови

logo-print

Скопје: Високиот комесар за национални малцинства во посета на Македонија


Денеска во Македонија ќе престојува Високиот комесар за национални малцинства Кнут Волебек. Тој за време на посетата ќе биде примен од Претседателот на РМ Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG